Hodnocení našich kurzů

Viktor byl výborný. Kurz splnil, co jsem od něj očekával. Praktické rady a trénink manévrů za různých situací. Celý den bylo co dělat. Akorát by neměl být Viktor uváděn jako mořský vlk, ale jako mořský ďas :-). Jachting mě opravdu hodně chytil. Martin Š. (září 2018)


Můžu říct, že kurz byl  proveden na profesionální úrovni kap.Petra Hykše. Bez připomínek. Více takových kapitánů ve firmách,co se zabývají kap.kurzy. Vše na 1*. Leoš T. (září 2018)


Děkuji za perfekní organizaci kurzu, materiály ke složení kapitánské zkoušky byly přehledné a plně dostačující. Zvláště děkujeme kapitánovi, že nás nejen připravil na zkoušky, ale také ukázal moře a yachting z přírodního pohledu a mohli jsme si vyzkoušet kotvení v liduprázdných zátokách i noc na volném moři. Všechny si nás yachting získal a těšíme se na další příležitosti k vyplutí a zopakování či prohloubení zkušeností. Jitka + Johana + Vojta + Dominika (červen 2018)


Velmi děkuji za zorganizování této mimořádné akce, kterou jsem si velmi užil a budu na ni dlouho vzpomínat. Všechno klapalo. Snad jedině to počasí, kéž by více foukalo, abychom mohli plachtit a využít přebohaté zkušenosti kapitana JAMESE :)
S kapitánem maximální spokojenost, ke zkouškám nás připravil perfektně, takže nás nic nepřekvapilo. Sešli jsme se skvělá parta a z mého pohledu nebyla žádná "ponorková nemoc". Takze v souhrnu jistě dávám v hodnocení pět hvězdiček z pěti. A můžu plně doporučit!!! Ještě jednou velké díky a těším se na vlastní plavby v roli kapitána.
Pavel H. (červen 2018)


Děkuji za váš kurz. Kapitám Jirka je super člověk a hlavně skvělý učitel a kapitán. Lepšího jsme si nemohli přát.
Jirka nám vysvětlil za 20 sekund to, co je ve scriptech rozepsáno na 2 stránky.
Kurz se mě moc líbil a určitě vás v létě oslovím při hledání lodě. Stejně tak jako případné další zájemce o kap. kurz odkážu také na vaši firmu;)  Michal E. (květen 2018)


Se Samem (Jirka Samson) jsem neměl žádný problém, byl skvělý. Trasu jsme plánovali společně, stejně jako kotvení a nocování.
Teorie v pohodě, co jsem potřeboval vysvětlit, tak vždy vysvětlil tak, že to mělo logiku a nebyl problém to pochopit. A co se týká praxe, tak z hlediska jeho zkušeností asi nemůže být lepší učitel. Taky jeho vyprávění, co na moři zažil, bylo dost zajímavé.
Pohodová plavba. Chorvati u zkoušek dost prudili, ale u mě naštěstí v pohodě :-)   Michal K. (říjen 2017)


Rád bych zároveň poděkoval za přípravu na zkoušku  v Zadaru. Ani zdaleka jsem nečekal tak propracovanou výuku, ať už po stránce teorie, tak hlavně praxe (nevím o školách,  kde by byla možnost si tolikrát vyzkoušet zastavení u mola, odjezd z přístavu, nebo trénink refováni plachet. Pan ing. Petr Hykš je vynikající lektor. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji hezký den.   MUDr. Josef D. (červen 2017)


Moc děkuji za příležitost být u vás na kapitánském kurzu a projít si tím. Bylo to boží ! A kapitán James (Jirka Kudláček)  velkej borec ! :)
Líbila se mi komunikace předem, kde jste shrnuli všechno potřebné a dostali nás společně do kontaktu. Potom bylo pro nás možná trochu zmatené jak to udělat s jídlem, protože moc lidí se k tomu předem nehlásilo, ale nic co by se nevyřešilo osobně na místě. :) Volba kapitána více než skvělá, pustil nás ke všem činnostech, neustále nás pobízel k lepším výkonům a tloukl do nás všechny potřebné znalosti ale i věci navíc z námořní praxe, o které jsme stáli. Fakt jsem si ten týden maximálně užil a bylo to skvělé!  Ondra V. (červen 2017)


Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným a hlavně kapitánovi Petrovi za skvělý týden, konstatovali jsme s manželem, že to byla naše nejlepší „dovolená“. Úspěšně absolvovaná zkouška byla v podstatě jen třešnička na dortu ;-) Určitě to po této zkušenosti nebyla naše poslední plavba.
Mějte se všichni hezky, zdraví Barbora+Honza K.  (květen 2017)


Rád bych zhodnotil a to kladně celý kapitánský kurz. Než jsme nastoupili na loď byli jsme lehce v obavách jak to vše celé proběhne. Stačilo pár chvil se zkušeným kapitánem p. Petrem Hykšem a věděli jsme, že jsme v dobrých rukou. Kurz jsme brali spíše jako dovolenou, která je zakončená zkouškou na Kapitána, a jestli ji zvládneme nebo ne, by byl jen náš problém. Kapitán Petr Hykš nás na danou zkoušku připravil velmi kvalitně a obdivuji jeho trpělivost s některými budoucími kapitány. Klobouk dolů. Nakonec jsme zhodnotili, že to byla jedna z nejkrásnějších dovolených, kterou jsme zažili. Moc vám děkujeme za poskytnutí vašich služeb. Denis G.  (květen 2017)


Plavili jsem se s kpt. Jirkou Kudláčkem, vše naprosto v pořádku. Super člověk!
Jiří K. (červen 2017)


Kurz byl skutečně super. Jak co do odborné stránky, tak i přístupu našeho kapitána. Týden jsem si velmi užil a úspěšné složení zkoužky, na kterou jsme byli díky Petrovi všichni přesně připraveni, byla ta příslovečná třešnička na dortu. Nenapadá mne co bych mohl vytknout. Jedině snad mohlo trochu silněji foukat :-)
Až budeme chystat vlastní plavbu, určitě se na Vás obrátím s dotazem na loď. Díky !
Petr P.  (květen 2017)


Rád bych poděkoval za úspěšný kurz se zkušeným kapitálem.
Kromě získání průkazu mě naučil mnoho znalostí a velké trpělivosti s posádkou.

Jediným mínusem byla nezodpovědnost některých kolegů kurzantů,ale nakonec je to také dobrá zkušenost: Teď když už vím, co všechno na charterových lodí jezdí, budu pečlivě vybírat posádku...

Zdraví V.H. (červen 2016)

Reakce Nautica360:

děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. S Petrem jsem v sobotu hovořil a o problémech se mi zmiňoval. Musím říct, že většinou se na kurzu sejde opravdu parta lidí, kteří mají společný zájem o věc a podobné problémy se nemusí řešit. Někdy to ale bohužel nevyjde. Je pak na osobnosti a profesionalitě kapitána, jak se s tím vypořádá. Petr patří k těm nejlepším.

Výběr posádky je opravdu velice důležitý. Zvláště, pokud se jedná o první plavby, na kterých sbíráte zkušenosti.

Pokud nemáte v posádce oporu a naopak se někdo chová spíše diletantsky a plete si plavbu s párty, tak je to opravdu pro silné nervy. Přejeme tedy šťastný výběr vlastní posádky :-)


S Petrem naprostá spokojenost..  :-) Bylo to opravdu super.. Děkuji.
Již u Vás vybíráme loď na září na naši první samostatnou plavbu :-)
Martin F.  (červen 2016)

 

 

 

Kontaktujte nás


Vítejte
na palubě