Hodnocení našich kurzů

Maximální spokojenost, budu v kontaktu. Vít P. (říjen 2023)


Kurz byl zážitek a James profesionál na 1 ! Velice si Vážím jeho přístupu a práce. Moc nás naučil a  to i mimo potřebné osnovy zkoušky. Petr D. (říjen 2023)


S kapitánem Petrem i celým průběhem akce jsme byli moc spokojeni.  Perfektně se zapojil do naší tlupy a během plavby nám předal nenásilnou formou spousty informací a dovedností.  K tomu nás dobře připravil na kapitánské zkoušky. Petr M. (červen 2023)


Chci Vám osobně poděkovat za skvělý kurz a úžasné chvíle s Kapitánem Jirkou Jamesem Kudláčkem. Byl to neopakovatelný týden, kdy jsme na lodi dostávali od rána do večera nepřeberné množství cenných rad a zkušeností.  I proto jsme úspěšně kapitánský kurz zvládli. Myslím si, že ostatní účastníci mají stejný názor. Určitě popluji s Nautikou brzy zas a s Jamesem taktéž. Myslím si, že byť mám za sebou kapitánské zkoušky, do skutečného kapitána musím teprve doplout:-). Takže,  než si nechám doporučit vhodnou loď pro samostatnou plavbu, popluji ráději ještě několikrát se zkušeným kapitánem jako je James. Děkuji a srdečně zdravím. Ladislav Š. (červen 2023)


Minulý týden jsem byl na Vašem kurzu (opět), tentokrát s kapitánem Radimem. Musím Vás - Nauticu - moc pochválit. Všechno klaplo na jedničku s hvězdičkou. Obzvlášť mě mile přerkvapil kapitán, moc milý a empatický člověk, byla radost s mím týden sdílet palubu. Takže děkuji za zážitek. Michal Š. (červen 2023)


 

Kurz byl super. Nemám jakoukoliv výtku a mohu jen doporučit. Za mne, kapitán Radim skvělý člověk a perfektně nás připravil. Loď byla naprosto vyhovující a i počasí vyšlo ukázkově. Zkoušky proběhly úplně v pohodě, až mě zaskočilo jak byly jednoduché. Za mne 5hvězd. Ondřej S. (květen 2023)


Kurz proběhl na jedničku, služby kapitána Arnošta byly úplně perfektní. Byli jsme na 100% spokojení úplně se vším a jsme hrozně rádi, že jsme pluli právě sním. Kdyby někdo chtěl naše doporučení, tak okamžitě doporučíme:-) Martin H. (duben 2023)


Kapitánovi patří obrovský dík za to, jak nás vedl a jak kurz probíhal, a že nás pečlivě a s trpělivostí zasvětil do úvodu yachtingu. Plavba opravdu na jedničku a já osobně jsem to vnímal jako absolutní dovolenou u které jsem se i něco naučil (a to je setsakradobrá kombinace!). A jsem moc rád, že Michal chtěl využít každý vítr ke zdokonalení našich dovedností. Plavbu jsme si, troufám si říci všichni, naprosto užívali a to zejména díky tomu, že jsme (i dle Míši) přijeli s velmi dostatečnými teoretickými znalostmi. Takže teoretická příprava posádky byla velmi důkladná již před začatkem kurzu. Samozřejme i tak jsme neotáleli a brali to zodpovědně a každý den jsme si naše nabité znalosti opakovali nebo rozšiřovali o nové. Co dál oceňuji tak je přístup Váš, Lenko. Provolali jsme si pár základních informací a věcí a do půl hodiny jsem byl účastníkem kurzu a druhý den jste mi odesílala skripta. Mimochodem jste velmi milá a máte prozákaznický přístup (mohu porovnat i s konkurencí u které jsem poptával termín a to byl opravdu děs). A ten je velmi důležitý! Lukáš H. (říjen 2022) 


S celkovým průběhem kurzu jsem byl velmi spokojen. Děkuji za velmi profesionální a vstřícný přístup jak Vás, tak také kapitána Michala Hrubého, který byl velmi přátelský, ale také v určitých okamžicích z hlediska bezpečnosti tvrdý (jestli to tak mohu nazvat), což z mého pohledu je důležité, aby si člověk uvědomil, že je na moři a že je skutečně potřeba dávat si veliký pozor na dění kolem sebe. Tomáš B. (září 2022)


Dovoluji si Vám zaslat poděkování za týden strávený na lodi ŽIVA s PANEM KAPITÁNEM Michalem Hrubým. Byl to nevšední zážitek a dárek pro mého manžela ke kulatinám se NÁM VŠEM moc líbil. Vše bylo v naprostém pořádku a díky Michalovi jsme zase o něco bohatší jak po těle ... tak na duši. Petra K. (září 2022)


Děkujeme za zařízení kurzu, kurz byl super neni co vytknout a kapitán Radim byl super. Michal B. (září 2022)


Kapitán Michal je skvělý, milý, pohodář, zná plavbu a umí naučit. Prostě jednička. Za mě naprostá a 100% spokojenost. Petr B. (červen 2022)


Za sebe mohu říct, že bylo vše v naprostém pořádku a kapitána Michala by jste měli naklonovat, aby takových jako on bylo víc, má obrovské zkušenosti a skvělý pedagogický přístup k začinajícím skipperům. Bohdan F. (červen 2022)


Zdravím Vás :) I já jsem rád, že jsem mohl kurz absolvovat právě s Vámi. Kapitán Michal byl nejvíc v pohodě a nevytkl bych vůbec nic, ochota, trpělivost, smysl pro humor … moje krevní skupina.Takže pokud bude někdo o kurzu uvažovat, určitě doporučím právě Vás ???? .. Vladimír Z. (květen 2022)


Já jsem s kurzem maximálně spokojen, takže děkuji! Kapitán Michal byl super, na zkoušky nás připravil a zároveň celá plavba se nesla ve skvělé atmosféře. Nemám, co bych vytknul. Díky moc a mějte se fajn! ... Ondřej L. (duben 2022)


Byl jsem maximálně spokojen s firmou Nautica360 a to jak s komunikací tak s celkovým přístupem! Dále maximální spokojenost s kapitánem Michalem Hrubým, výborný chlapík, předání zkušeností, příprava na zkoušky i sranda okolo:-) Výborné počasí byla už jen třešnička na dortu:-) ... Tomáš S. (září 2021)


Kurz byl super, lepšího kapitána - Radim Bloksch - si neumím představit. Zkrátka mé hodnocení jen v superlativech :-) Nevím jak se Vám to podařilo, ale i počasí bylo na kurz ideální. Zažili jsme od deště, silného větru, oleje, i typické jachtařské počasí (vítr tak akorát). Děkuji za super týden a přeji hodně zdaru. Až si budu půjčovat loď na první samostatnou plavbu, určitě se na Vás obrátím. Už dávám dohromady posádku.... Jarek K. (říjen 2020)


Kurz jsem si dobře užila ve spolecnosti skvělých lidí a se skvělým, zkušenym kapitánem a naše lodní kuchyně byla také velkým zážitkem. ? To se jen tak nikde na lodích nevidí ? Nemám co vytknout. Sešla se nás dobrá parta. Kapitán Michal Hrubý vše dobře vysvětlil, zkoušeli jsme manévry k bóji, molu, kotvení. Byl v pohodě, klidný, rozhodný, zkušený- tak to má být. Monika K. (září 2020)


Moc děkuji za krásný životní zážitek, resp. zkušenost, který si odnáším z týdenního kapitánského kurzu. Celá posádka byla skvělá, během pár dní jsem měl pocit, jako by se moje rodina rozrostla o nové členy. Kapitán Jirka Samson byl bezva. Jakub H. (září 2020)


Kapitánský kurz byl perfektní - měli jsme štěstí na počasí, kolektiv i kapitána Petra Hykše. Naučili jsme se toho hodně a řekla bych, že jsme nakonec uměli daleko více, než se nás při zkouškách ptali. Takže jsme to všichni bez problémů zvládli. :-) Potkali jsme navíc krásnou repliku historického korábu La Grace, ke které jsme se navázali a přenocovali tam. Petra G. (září 2019)


Kapitán Petr Hykš nás naučil spoustu užitečných věcí a skvěle nás připravil na zkoušky. V první chvíli, když nám bylo řečeno, že zkoušky budou v Šibeniku už v uterý dostal jsem strach, ale kapitán nás připravil a zkouška proběhla hladce. Vše probíhalo skvěle, po zkouškách jsme se zaměřili více na praktickou část.  Jako parta lidí co jsme se přijeli na moře naučit jak být kapitánem, jsme si skvěle sedli, cpož byl základ celého týdne. Týden na moři byl skvělý! Pavel K. (září 2019)


Za mně úžasný týden. James (Jirka Kudláček) super, hodně nás naučil. Moc dík a určitě se na vás ozvu s objednáním lodi. Martin Č. (červen 2019)


Viktor byl výborný. Kurz splnil, co jsem od něj očekával. Praktické rady a trénink manévrů za různých situací. Celý den bylo co dělat. Akorát by neměl být Viktor uváděn jako mořský vlk, ale jako mořský ďas :-). Jachting mě opravdu hodně chytil. Martin Š. (září 2018)


Můžu říct, že kurz byl  proveden na profesionální úrovni kap.Petra Hykše. Bez připomínek. Více takových kapitánů ve firmách, co se zabývají kap.kurzy. Vše na 1*. Leoš T. (září 2018)


Děkuji za perfekní organizaci kurzu, materiály ke složení kapitánské zkoušky byly přehledné a plně dostačující. Zvláště děkujeme kapitánovi, že nás nejen připravil na zkoušky, ale také ukázal moře a yachting z přírodního pohledu a mohli jsme si vyzkoušet kotvení v liduprázdných zátokách i noc na volném moři. Všechny si nás yachting získal a těšíme se na další příležitosti k vyplutí a zopakování či prohloubení zkušeností. Jitka + Johana + Vojta + Dominika (červen 2018)


Velmi děkuji za zorganizování této mimořádné akce, kterou jsem si velmi užil a budu na ni dlouho vzpomínat. Všechno klapalo. Snad jedině to počasí, kéž by více foukalo, abychom mohli plachtit a využít přebohaté zkušenosti kapitana JAMESE :)
S kapitánem maximální spokojenost, ke zkouškám nás připravil perfektně, takže nás nic nepřekvapilo. Sešli jsme se skvělá parta a z mého pohledu nebyla žádná "ponorková nemoc". Takze v souhrnu jistě dávám v hodnocení pět hvězdiček z pěti. A můžu plně doporučit!!! Ještě jednou velké díky a těším se na vlastní plavby v roli kapitána.
Pavel H. (červen 2018)


Děkuji za váš kurz. Kapitám Jirka je super člověk a hlavně skvělý učitel a kapitán. Lepšího jsme si nemohli přát.
Jirka nám vysvětlil za 20 sekund to, co je ve scriptech rozepsáno na 2 stránky.
Kurz se mě moc líbil a určitě vás v létě oslovím při hledání lodě. Stejně tak jako případné další zájemce o kap. kurz odkážu také na vaši firmu;)  Michal E. (květen 2018)


Se Samem (Jirka Samson) jsem neměl žádný problém, byl skvělý. Trasu jsme plánovali společně, stejně jako kotvení a nocování.
Teorie v pohodě, co jsem potřeboval vysvětlit, tak vždy vysvětlil tak, že to mělo logiku a nebyl problém to pochopit. A co se týká praxe, tak z hlediska jeho zkušeností asi nemůže být lepší učitel. Taky jeho vyprávění, co na moři zažil, bylo dost zajímavé.
Pohodová plavba. Chorvati u zkoušek dost prudili, ale u mě naštěstí v pohodě :-)   Michal K. (říjen 2017)


Rád bych zároveň poděkoval za přípravu na zkoušku  v Zadaru. Ani zdaleka jsem nečekal tak propracovanou výuku, ať už po stránce teorie, tak hlavně praxe (nevím o školách,  kde by byla možnost si tolikrát vyzkoušet zastavení u mola, odjezd z přístavu, nebo trénink refováni plachet. Pan ing. Petr Hykš je vynikající lektor. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji hezký den.   MUDr. Josef D. (červen 2017)


Moc děkuji za příležitost být u vás na kapitánském kurzu a projít si tím. Bylo to boží ! A kapitán James (Jirka Kudláček)  velkej borec ! :)
Líbila se mi komunikace předem, kde jste shrnuli všechno potřebné a dostali nás společně do kontaktu. Potom bylo pro nás možná trochu zmatené jak to udělat s jídlem, protože moc lidí se k tomu předem nehlásilo, ale nic co by se nevyřešilo osobně na místě. :) Volba kapitána více než skvělá, pustil nás ke všem činnostech, neustále nás pobízel k lepším výkonům a tloukl do nás všechny potřebné znalosti ale i věci navíc z námořní praxe, o které jsme stáli. Fakt jsem si ten týden maximálně užil a bylo to skvělé!  Ondra V. (červen 2017)


Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným a hlavně kapitánovi Petrovi za skvělý týden, konstatovali jsme s manželem, že to byla naše nejlepší „dovolená“. Úspěšně absolvovaná zkouška byla v podstatě jen třešnička na dortu ;-) Určitě to po této zkušenosti nebyla naše poslední plavba.
Mějte se všichni hezky, zdraví Barbora+Honza K.  (květen 2017)


Rád bych zhodnotil a to kladně celý kapitánský kurz. Než jsme nastoupili na loď byli jsme lehce v obavách jak to vše celé proběhne. Stačilo pár chvil se zkušeným kapitánem p. Petrem Hykšem a věděli jsme, že jsme v dobrých rukou. Kurz jsme brali spíše jako dovolenou, která je zakončená zkouškou na Kapitána, a jestli ji zvládneme nebo ne, by byl jen náš problém. Kapitán Petr Hykš nás na danou zkoušku připravil velmi kvalitně a obdivuji jeho trpělivost s některými budoucími kapitány. Klobouk dolů. Nakonec jsme zhodnotili, že to byla jedna z nejkrásnějších dovolených, kterou jsme zažili. Moc vám děkujeme za poskytnutí vašich služeb.  Denis G.  (květen 2017)


Plavili jsem se s kpt. Jirkou Kudláčkem, vše naprosto v pořádku. Super člověk!
Jiří K. (červen 2017)


Kurz byl skutečně super. Jak co do odborné stránky, tak i přístupu našeho kapitána. Týden jsem si velmi užil a úspěšné složení zkoužky, na kterou jsme byli díky Petrovi všichni přesně připraveni, byla ta příslovečná třešnička na dortu. Nenapadá mne co bych mohl vytknout. Jedině snad mohlo trochu silněji foukat :-)
Až budeme chystat vlastní plavbu, určitě se na Vás obrátím s dotazem na loď. Díky !
Petr P.  (květen 2017)


Rád bych poděkoval za úspěšný kurz se zkušeným kapitálem.
Kromě získání průkazu mě naučil mnoho znalostí a velké trpělivosti s posádkou.

Jediným mínusem byla nezodpovědnost některých kolegů kurzantů, ale nakonec je to také dobrá zkušenost: Teď když už vím, co všechno na charterových lodí jezdí, budu pečlivě vybírat posádku...

Zdraví V.H. (červen 2016)

Reakce Nautica360:

děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. S Petrem jsem v sobotu hovořil a o problémech se mi zmiňoval. Musím říct, že většinou se na kurzu sejde opravdu parta lidí, kteří mají společný zájem o věc a podobné problémy se nemusí řešit. Někdy to ale bohužel nevyjde. Je pak na osobnosti a profesionalitě kapitána, jak se s tím vypořádá. Petr patří k těm nejlepším.

Výběr posádky je opravdu velice důležitý. Zvláště, pokud se jedná o první plavby, na kterých sbíráte zkušenosti.

Pokud nemáte v posádce oporu a naopak se někdo chová spíše diletantsky a plete si plavbu s párty, tak je to opravdu pro silné nervy. Přejeme tedy šťastný výběr vlastní posádky  :-)


S Petrem naprostá spokojenost..  :-) Bylo to opravdu super.. Děkuji.
Již u Vás vybíráme loď na září na naši první samostatnou plavbu :-)
Martin F.  (červen 2016)