Hodnocení našich kurzů

Děkuji za perfekní organizaci kurzu, materiály ke složení kapitánské zkoušky byly přehledné a plně dostačující. Zvláště děkujeme kapitánovi, že nás nejen připravil na zkoušky, ale také ukázal moře a yachting z přírodního pohledu a mohli jsme si vyzkoušet kotvení v liduprázdných zátokách i noc na volném moři. Všechny si nás yachting získal a těšíme se na další příležitosti k vyplutí a zopakování či prohloubení zkušeností. Jitka + Johana + Vojta + Dominika (červen 2018)


Velmi děkuji za zorganizování této mimořádné akce, kterou jsem si velmi užil a budu na ni dlouho vzpomínat. Všechno klapalo. Snad jedině to počasí, kéž by více foukalo, abychom mohli plachtit a využít přebohaté zkušenosti kapitana JAMESE :)
S kapitánem maximální spokojenost, ke zkouškám nás připravil perfektně, takže nás nic nepřekvapilo. Sešli jsme se skvělá parta a z mého pohledu nebyla žádná "ponorková nemoc". Takze v souhrnu jistě dávám v hodnocení pět hvězdiček z pěti. A můžu plně doporučit!!! Ještě jednou velké díky a těším se na vlastní plavby v roli kapitána.
Pavel H. (červen 2018)


Děkuji za váš kurz. Kapitám Jirka je super člověk a hlavně skvělý učitel a kapitán. Lepšího jsme si nemohli přát.
Jirka nám vysvětlil za 20 sekund to, co je ve scriptech rozepsáno na 2 stránky.
Kurz se mě moc líbil a určitě vás v létě oslovím při hledání lodě. Stejně tak jako případné další zájemce o kap. kurz odkážu také na vaši firmu;)  Michal E. (květen 2018)


Se Samem (Jirka Samson) jsem neměl žádný problém, byl skvělý. Trasu jsme plánovali společně, stejně jako kotvení a nocování.
Teorie v pohodě, co jsem potřeboval vysvětlit, tak vždy vysvětlil tak, že to mělo logiku a nebyl problém to pochopit. A co se týká praxe, tak z hlediska jeho zkušeností asi nemůže být lepší učitel. Taky jeho vyprávění, co na moři zažil, bylo dost zajímavé.
Pohodová plavba. Chorvati u zkoušek dost prudili, ale u mě naštěstí v pohodě :-)   Michal K. (říjen 2017)


Rád bych zároveň poděkoval za přípravu na zkoušku  v Zadaru. Ani zdaleka jsem nečekal tak propracovanou výuku, ať už po stránce teorie, tak hlavně praxe (nevím o školách,  kde by byla možnost si tolikrát vyzkoušet zastavení u mola, odjezd z přístavu, nebo trénink refováni plachet. Pan ing. Petr Hykš je vynikající lektor. Ještě jednou mnohokrát děkuji a přeji hezký den.   MUDr. Josef D. (červen 2017)


Moc děkuji za příležitost být u vás na kapitánském kurzu a projít si tím. Bylo to boží ! A kapitán James (Jirka Kudláček)  velkej borec ! :)
Líbila se mi komunikace předem, kde jste shrnuli všechno potřebné a dostali nás společně do kontaktu. Potom bylo pro nás možná trochu zmatené jak to udělat s jídlem, protože moc lidí se k tomu předem nehlásilo, ale nic co by se nevyřešilo osobně na místě. :) Volba kapitána více než skvělá, pustil nás ke všem činnostech, neustále nás pobízel k lepším výkonům a tloukl do nás všechny potřebné znalosti ale i věci navíc z námořní praxe, o které jsme stáli. Fakt jsem si ten týden maximálně užil a bylo to skvělé!  Ondra V. (červen 2017)


Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným a hlavně kapitánovi Petrovi za skvělý týden, konstatovali jsme s manželem, že to byla naše nejlepší „dovolená“. Úspěšně absolvovaná zkouška byla v podstatě jen třešnička na dortu ;-) Určitě to po této zkušenosti nebyla naše poslední plavba.
Mějte se všichni hezky, zdraví Barbora+Honza K.  (květen 2017)


Rád bych zhodnotil a to kladně celý kapitánský kurz. Než jsme nastoupili na loď byli jsme lehce v obavách jak to vše celé proběhne. Stačilo pár chvil se zkušeným kapitánem p. Petrem Hykšem a věděli jsme, že jsme v dobrých rukou. Kurz jsme brali spíše jako dovolenou, která je zakončená zkouškou na Kapitána, a jestli ji zvládneme nebo ne, by byl jen náš problém. Kapitán Petr Hykš nás na danou zkoušku připravil velmi kvalitně a obdivuji jeho trpělivost s některými budoucími kapitány. Klobouk dolů. Nakonec jsme zhodnotili, že to byla jedna z nejkrásnějších dovolených, kterou jsme zažili. Moc vám děkujeme za poskytnutí vašich služeb. Denis G.  (květen 2017)


Plavili jsem se s kpt. Jirkou Kudláčkem, vše naprosto v pořádku. Super člověk!
Jiří K. (červen 2017)


Kurz byl skutečně super. Jak co do odborné stránky, tak i přístupu našeho kapitána. Týden jsem si velmi užil a úspěšné složení zkoužky, na kterou jsme byli díky Petrovi všichni přesně připraveni, byla ta příslovečná třešnička na dortu. Nenapadá mne co bych mohl vytknout. Jedině snad mohlo trochu silněji foukat :-)
Až budeme chystat vlastní plavbu, určitě se na Vás obrátím s dotazem na loď. Díky !
Petr P.  (květen 2017)


Rád bych poděkoval za úspěšný kurz se zkušeným kapitálem.
Kromě získání průkazu mě naučil mnoho znalostí a velké trpělivosti s posádkou.

Jediným mínusem byla nezodpovědnost některých kolegů kurzantů,ale nakonec je to také dobrá zkušenost: Teď když už vím, co všechno na charterových lodí jezdí, budu pečlivě vybírat posádku...

Zdraví V.H. (červen 2016)

Reakce Nautica360:

děkujeme za Vaši zpětnou vazbu. S Petrem jsem v sobotu hovořil a o problémech se mi zmiňoval. Musím říct, že většinou se na kurzu sejde opravdu parta lidí, kteří mají společný zájem o věc a podobné problémy se nemusí řešit. Někdy to ale bohužel nevyjde. Je pak na osobnosti a profesionalitě kapitána, jak se s tím vypořádá. Petr patří k těm nejlepším.

Výběr posádky je opravdu velice důležitý. Zvláště, pokud se jedná o první plavby, na kterých sbíráte zkušenosti.

Pokud nemáte v posádce oporu a naopak se někdo chová spíše diletantsky a plete si plavbu s párty, tak je to opravdu pro silné nervy. Přejeme tedy šťastný výběr vlastní posádky :-)


S Petrem naprostá spokojenost..  :-) Bylo to opravdu super.. Děkuji.
Již u Vás vybíráme loď na září na naši první samostatnou plavbu :-)
Martin F.  (červen 2016)

 

 

 

Kontaktujte nás


Vítejte
na palubě