Pojištění od Yacht-Pool

S charterem lodí je nedílně spojená i povinnost složit pronajímateli vratnou kauci. V případě zaviněného poškození lodě během plavby je pak z této kauce sražena příslušná suma. Poškození většího rozsahu, které by kauce nepokryla, již zpravidla hradí provozovateli jeho pojišťovna.

Hodnota vratné kauce se pohybuje v řádu tisíců EUR a její ztráta,tak může znamenat citelnou ránu do rozpočtu plavby. Není proto od věci tomuto riziku předcházet a na možnost ztráty kauce se pojistit. Našim klientům vždy doporučujeme rozdělit hodnotu pojistky mezi členy posádky jako povinný náklad na plavbu. Proti tomuto zpravidla nikdo neprotestuje. Naopak z praxe známe případy,kdy byla stržená nepojištěná kauce a když pak kapitán požádal posádku o rozdělení nákladů rovným dílem, bylo mu nelichotivě sděleno “…ty jsi kapitán, bylo to tvoje chyba, tak si to zaplať…“

Již léta spolupracujeme s osvědčenou německou pojišťovnou Yacht-Pool, která je specialistou na pojištění složené kauce neboli depozitu při pronájmu lodí. Nabízí také další doplňková pojištění související s jachtingem. Za standardní pojistnou částku nemáte pojištěn jeden týden, ale všechny Vaše chartery po dobu následujících 12 měsíců ! Zákazníkům, kteří mají loď pronajatou od naší společnosti Nautica360, poskytujeme v případě pojistné události asistenci zdarma.


VÝHODY POJIŠTĚNÍ:

• pojištění platí na všechny chartery po dobu 12-ti kalendářních měsíců (Allianz 30 dní, 50% sleva na 2. charter v daném roce)
• pojištění kryje i poškození plachet (například pojištění od Allianz ne)
• nižší spoluúčast
• v rámci jednoho formuláře lze uzavřít i pojištění storna nájmu,pojištění zodpovědnosti kapitána nebo havarijní (úrazové)pojištění
• finančních produktů pojišťovny Yach-Pool využívá i mnoho charterových společností. Vlastnictví Yacht-Pool certifikátu je otázkou prestiže. V případě pojistné události tak máte jistotu, že charterová společnost bude jednat maximálně korektně.


Ceník, parametry a další informace nalznete ZDE.