Oblíbené jachtařské destinace

Chorvatsko

jachting-chorvatskoChorvatsko patří mezi nejoblíbenější charterové destinace na světě. Svou silnou pozici si vydobylo během posledních 20 let díky nemalým investicím charterových firem do flotil nových lodí a také díky obrovským investicím do marin a další jachtařské infrastruktury.

Chorvatsko je známé svou neuvěřitelnou přírodní krásou, členitým pobřežím, příznivými větry a pohostinností svých lidí. Chorvatsko můžeme rozdělit do čtyř plavebních oblastí. Na severu je to Istrie a Kvarnerský záliv, dále pak oblasi Kornati, Split a Dubrovnik...

...  pokračovat na celý článek ...

 

 

Řecko

jachting-reckoŘecko se dělí na čtyři hlavní oblasti jachtingu: Argo-Saronský záliv, Kyklady, Jónské ostrovy a Dodekanské ostrovy. Každá oblast se vyznačuje svou vlastní jedinečnou krásou.

Proč si vybrat Řecko? Řecko je velmi dobře známé svým nekonečným modrým mořem, jasnou oblohou a úžasným pobřežím, které je nejdelší v Evropě. Existují doslova stovky důvodů, díky nimž je Řecko perfektním cílem pro dovolenou a plachtění. Podívejte se na některé z nich.

...  pokračovat na celý článek ...

 

 

Sardinie

jachting-sardinieItalský ostrov Sardinie je omýván Středozemním a Thyrénským mořem. Jeho skalnaté pobřeží skrývá desítky přírodních zátok, odlehlých pláží a soukromých kotvišť, kde můžete zakotvit a koupat se v příjemně teplých vodách. Zdejší silné letní větry a nevýrazný příliv a odliv činí ze Sardinie oblíbenou destinaci pro námořníky.

Převládá zde severozápadní vítr. např. mistrál - vítr proudící od severozápadu, který vane z pevniny směrem do moře. Během letních měsíců zmírňuje horko. Na východní straně Sardinie bývá v létě zpravidla mnohem méně větrno než na návětrné západní straně. Kvůli své poloze ve středozemním moři, se zde často vyskytuje bríza.

...  pokračovat na celý článek ...